Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun!

    Bugün malum 14 Şubat, Aziz Valentine anısına Sevgililer Günü olarak kutlanan gün.


    Geçen sene bu gün ders kayıtlarımız başlamıştı. Bizim okulun seçmeli ders kapma olayı sıkıntılı olduğu için onu problemsiz bir şekilde bitirip rahatlayınca "Ders kayıtlarını bitirmiş olmanın verdiği mutluluk gibisini kim yaşatabilir ki?" şeklinde bir soru atmıştım ortaya. Bazen evrenin cevabı hiç gecikmiyor. :)

     Baştan belirteyim, ben de bunu çok önemli bir gün olarak görmeyenlerdenim (sevgilim olmadığı için sızlanıyor da değilim.)
    Her yerin pembe ve kırmızı kalplere, ayıcıklara bezenip harcama miktarının onlarca kat artmasını, insanların el ele göz göze sarmaş dolaş gezmesine anlam veremiyorum. Bence romantik olan bu değil. Sevdiğiniz insanın yanında olabildiğiniz her an güzel değil midir? Eğer her gününüz böyle değilse, sizin için hiçbir ayrıcalığı olmayan bir günde, başka milyonlarca insanla birlikte bir şeyleri kutlamak niye?

    Yine de bu gibi günlerde etrafınızdaki çiftlere pis bakışlar atmayın. 14 Şubat'ta yolunuz bir alışveriş merkezine düşerse etraftaki kalpleri görebilirsiniz, eğer uslu bir çocuk olursanız Cupid'in oklarına bile hedef olabilirsiniz.


    Sevgililer gününüz kutlu olsun, herkese bolca mutluluk diliyorum.

Hiç yorum yok: