Büyük gün yarın! Biri mide problemlerine dur demeli.


    Bugün sekreterlikten aldığım bilgiye göre Hacettepe Üniversitesi Yurt&Öğrenci evleri kazananlar listeleri yarın açıklanacakmış. Ne yapacağımı bilmez halde gergin gergin bekliyorum. İçten içe çok hevesliyim ama dokunsanız ağlayacağım, ctrl+f yapıp adımı bulamazsam yaşayacağım üzüntüyü düşünüp düşünüp geriliyorum. Allah'ım ne olur çıksın, ne olur yurtta kalmayayım artık...
    Ne zaman canım sıkılsa olduğu gibi midem mahvolmuş durumda. Akşam yemeğinden beri -ki saat 8 falandı sanırım- berbat halde, su bile içemiyorum. Aksi gibi evde rennie ya da talcid de kalmamış iyi mi... Maden suyu içeyim dedim, daha kötü yaptı sanki. Birazdan çok açık çay içmeyi deneyeceğim.
    Bu mide problemleri başa bela. Strese ilk yenilen şeylerden biri mide oluyor benim bünyemde. Yorucu bir sınav mı var, hoop akşamına midem bozuluyor. Yakın birinin sağlığına ciddi bir şey mi oldu, hoop midem eşlik ediyor. Biriyle mi tartıştım, midem de tartışmaya katılmaya kalkıyor.
*Sade çubuk kraker iyi geliyor.
*Aç kalmamaya çalışın. Evet tek lokma bile yemek istemiyor insanın canı ama asit arttıkça daha fena oluyorsunuz.
*Açık az şekerli çay işinize yarayabilir.
*Rennie ya da Talcid baş kurtarıcılar.
*Son olarak da sıkıntıya neden olan şeyi çözün. Ola ki yapamıyorsanız ilk maddeden tekrar başlayın.
    Çok fena bir durum o mide yanması, ağrısı. Düşünsenize mide yanmasına isim koyan İngiliz'in kafası "Heartburn" diyecek kadar iyiymiş. Kolay mı, mide bu. İnsanın yüreği de yanıyor tabi. (:p)

    Zaman geçsin diye ne yapacağımı bilemiyorum blog, çok fenayım çok. Yarın sabahtan da açıklamazlar onlar şimdi, akşama hatta geceye kadar süründürürler.

Hiç yorum yok: