koca bir günün boşa gitmesi paha biçilemez

    Günlerdir ordan oraya koşturarak afiş astığımız, broşür dağıttığımız, dilekçelerle ve salon düzenlemeleriyle uğraştığımız -hatta gereksiz bir salon değişikliği talebi üzerine biraz da dekanlıkla ters düştüğümüz- konferansımız iptal edildi. Salonu açtık, ses ve projeksiyon düzenlemeleri ile ilgili her şey halledildi, çiçek geldi. Vee başkanımızdan o mükemmel haberi aldık: Konuşmacı gelemiyor, çünkü kendisi konferanstan yarım saat önce "hastalanmış".
    Ya hastalandığını çok geç fark etti, ya da söylemeye tenezzül bile etmedi sağolsun. Epey profesyonel bir davranış, kimya mühendisinden çevirmen olursa, olacağı budur. Tabi bir koşu bütün afişleri kaldır, belirli bir kaç panoya iptal edildiğine dair yazı az falan derken sinirlerimiz iyice bozuldu. Onca emeğe mi yanarsın, yaşanan hayal kırıklığına mı yanarsın, son anda iptal edilmesiyle millette topluluğa karşı önyargı oluşma ihtimaline mi yanarsın.. Hazırlanan çiçeği de epey düşündükten sonra bölüm başkanımıza verdik, iyi oldu. Ama bi papatyayı alıp kaldırdığımız afişin yerine panoya iğneledim, manidar oldu epey. Aslında bana kalsa çok farklı fikirlerim vardı da.. Neeeyse.
    Hazır koskoca konferans salonunu açmışken bir şeyler yapsaydık keşke. Film falan izleseydik mesela :p Konferansçılık oynamış olduk, kürsüde bir sürü fotoğrafımız var hazırlık yaparken. Kısa günün kârı o son hazırlıkları yaparken yarım saatlik eğlence faslı oldu sanırım. Ki o sırada da sürekli koştura koştura bir şeyler yapmakla meşguldü herkes, ne kadar eğlenceyse artık..
    En son hatırladığım, herkes birbirine atar yapıyordu, "Neeee iptal miii!! Öyle şey olmaaazzz!!" şeklinde. Bölüm koltuklarına çöküp kaldık resmen. O hayal kırıklığı, yorgunluk ve sinirin üzerine, elimizde çiçek, kırmızı koltuklarda boş boş oturmak. En azından tüm topluluğun aynı duyguları paylaştığı bir konferans oldu, birlik beraberlik adına yararlıydı diyerek polyannacılık kavramını bir üst boyuta taşımak istiyorum şu an.
    Speaking sunumumu patent çevirisi üzerine mi yapsam ne yapsam :p

Hiç yorum yok: